tomaszow.tv

Konsultacje Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030

dodano: 22 lutego 2011, źródło: www.lubelskie.pl

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, w ramach konsultacji społecznych projektu Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju (KPZK 2030), organizują konferencję tematyczną, która odbędzie się 23 lutego 2011 r. o godz. 11.00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Wyzwaniem polityki przestrzennego zagospodarowania kraju oraz polityki Unii Europejskiej jest osiągnięcie spójności terytorialnej kraju, zarówno pod względem ekonomicznym jak i społecznym. Wysoki stopień dysproporcji rozwoju społeczno-gospodarczego na poziomie krajowym i regionalnym zaliczano do głównych problemów gospodarki państw członkowskich. W celu ograniczenia rosnących zróżnicowań przestrzennych podejmowane są działania w ramach unijnej polityki regionalnej. Jednym z nich jest niwelacja różnic pomiędzy obszarami Polski, które charakteryzują się niskimi wskaźnikami społeczno-gospodarczymi oraz niekorzystną lokalizacją, a ośrodkami wzrostu i zatrudnienia.
W przygotowaniu projektu Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 wzięli udział przedstawiciele resortów, regionalnych jednostek planowania przestrzennego oraz departamentów rozwoju regionalnego w Urzędach Marszałkowskich, a także eksperci naukowi. Ponadto uwzględniono uwagi wynikające z Prognozy Oceny Oddziaływania na Środowisko oraz jej konsultacji społecznych, stanowiska Państwowej Rady Gospodarki Przestrzennej, a także uzgodnień z resortami i podlegającymi im instytucjami.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz