tomaszow.tv

Śpiewnik polski w Strasznym dworze

dodano: 26 kwietnia 2018

Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk oraz Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA”
zapraszają na koncert  „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”.
4 maja, godzina 19.00, Zamojski Dom Kultury.
Wstęp wolny /wejściówki do odebrania w ZDK.

„Śpiewnik polski w Strasznym dworze” w przemyślany i ciekawy sposób połączy najpiękniejsze arie z tej opery (m.in. „aria z kurantem” Stefana, dumka Jadwigi, aria Skołuby, arie Hanny i Miecznika) z utworami innych polskich kompozytorów.
Cenieni śpiewacy operowi wcielą się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną akcję sceniczną, nawiązującą do historii opowiedzianej w libretcie opery, zostaną wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe powstałe na przestrzeni wieków.
Tytuł przedstawienia nawiązuje również do zanikającej tradycji wspólnego śpiewania - zakładamy, że publiczność będzie śpiewać razem z artystami. Solistom towarzyszyć będzie chór i orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury.
W widowisku weźmie udział około 30 artystów: orkiestra, śpiewacy, aktorzy i tancerze baletu w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, zostanie przygotowana scenografia nawiązująca do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej.
Koncert zorganizowano z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości a celem jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.
Zapraszamy!
 
Kasia Figura
Kierownik Działu Marketingu
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz