tomaszow.tv

Około 100 litrów „zacieru”

dodano: 22 stycznia 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych papierosów ujawnili dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednym z mieszkań w gminie Zamość.

Wczoraj dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednej z miejscowości w gminie Zamość dokonali przeszukania domu należącego do 65-letniego mężczyzny. Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych już papierosów.
Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna alkohol i papierosy wytwarzał wspólnie z 52-letnią kobietą, z którą wspólnie też zamieszkiwał. Wyprodukowane nielegalnie wyroby trafiały na lokalny rynek – do okolicznych mieszkańców.
W czasie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili również nielegalny pobór energii elektrycznej. Wszystkie działające w domu urządzenia elektryczne zasilane były prądem, za którego zużycie gospodarze nie ponosili żadnych kosztów.  

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz